I'm back in business.

Nu är jag äntligen hemma efter min låååånga bussreda från Stockholm. Resan har inte vart annat än långtråkigt, det började med att busschauffören sa att eluttagen inte fungerade. Det var ingen weii-känsla hos mig vid det tillfället kan jag säga er, jag skulle alltså sitta på bussen i typ 5,5 timma utan datorn... Som tur va hade jag mobilen (ett tag) men den dog i Jönköping så sista timman var olidlig. Kärringarna bakom var förbannat jobbiga att lyssna på med, de pratade om hur mycket dom hatade att deras farsor slaktade/styckade grisar när dom var små och det var så hemskt att höra när deras sista skrik innan döden inträffade. Men detta skrik var tydligen inte det värsta, för det värsta var när dom sedan fick stå i källaren och röra runt i grisblodet (som förövrigt luktade blä). Himla mysig konversation att lyssna på måste jag säga, jag höll på att spy upp halva pressbyrån som jag hade köpt med mig innan jag satte mig på bussen imorse, men som tur var lyckades jag undvika en sådan fadäs.
Stockholm har förövrigt vart underbart och jag måste tacka Jonna, Mini, Kenza och Mogi för igår. TACK! Utan er hade jag vart fast på ett helt annat ställe, hehe. Minis påhittade samtal från receptionen va grymt. Torsdagen var också helt magisk, särskilt efterfesten på Hells Kitchen, där vi fick "snygga" masker som ni ser på bilden ovan. Det ¨måste göras om snarast.
En annan sak jag tänkte på när jag lämnade Jonna och Mini på hotellet imorse var, hur i helvete jag hade packat för den här lilla resan. Jag skojar inte om jag säger att min resväska vägde 20 kilo. När jag kom till centralen så hade jag så förbannat ont i min arm, den är nämligen inte van vid att dra omkring på 20 kilo på söndagsmornar. Sick. Men, men Stockholm va i vilket fall som helst GRYMT! PussKram ♥
hur gammal e du =)
// Emmsan
Härligt att höra sötnos!
Kram
Det har inte gått att skriva kommentarer idag :( suck.. lite halv tråkigt.. Eller jag vet inte fall de kommit fram.. Hur som helst.. Tur att det va bra iaf! Å att du är hemma nu, då blire glasstajm!!! :D
Ser fram emot det hur mycket som helst! Pusssar
Segt att inte ha nåt att göra på resan!
Sv: Hej hej :)
allt bra med dig idag? :D
Härligt =) ni verkar ha haft en superskön helg gumman!
tack gullet!
Men vet du va, Linda och jag pratade lite fetre att vi tränat idag och sa att, vi borde ju åka ner till er över en helg och festa lite! Skulle vara hur kul som helst!
Snygg bild :D
Välkommen hem snygging. Nu blir det OTH
SNYGGO!
Ja men det skulle vara skit kul..hur långt är det från sthlm?
Borta bra men hemma bäst! :)
haha kuliga tanter :P
Gumman jag saknar dig så!
Hallå!! Naaa, röjningen gick väl sådära.. tappa lusten efter tag, som med allt annat :P Så jag får ta resten imon eller nån annan dag.. Får se.
Japp, glass snart! Ska bli dunder mysigt! :) PUss
Det va ja i förra inlägget, men de fatta du säkert :)
I know baby, det är just därför jag älskar dig så :)
men tack! vad gullig du är:)
- tack älskling <3
tjena snygging!! Hade ni kul igår?? faan jag ville joina juu.. Ja det får bli en annan gång :p Puss
for ever and ever
http://www.stureplan.se/articles/8215/images/articleimage2dfd2124d8c402f8.jpg
hottie;)
Jag med :) det ska aldrig av.
taaaack! det där var ju dock inte den mest normala bilden jag har på oss, haha.
SV: Det är helt underbart! :)
Förresten roligt att du tittar in med jämna mellanrum! :)
hej sötnos :D var roligt att se dig i verkligheten, även om jag inte riktigt hann hälsa ordentligt på dig! men du var jättefin i alla fall och hoppas du hade en rolig kväll! kram
:)
Tjosan!
Det skulle vara kul om du kunde vara med och svara på dagens fråga i min blogg, "Vilket är ditt bästa sommarminne?".
Alla svar kommer sen att publiceras tillsammans med mitt. ;)
Ha en bra kväll!
Vad bra att du är tillbaka nu! =)
Nej, jag vet! Hur uselt som helst, avskyr att vara sjuk. Hur är det med dig efter resan?
tackar så mycket
välkommen hem! :)
åh gumman, vad skönt att ni haft det bra det glädjer mig.. Göra i veckan då?
welcome home sweetie
:D ... trevlig kväll sötnöt. Ska fortsätta se lite tv nu, 3:an you know
Sv: jo tack med mig är det bra :)
Hur var bloggawards? :D
S: Mjäää. Dom är rätt nice. När dom är på bra humör, vill säga ;P
oookej ;)
va fin du var i masken btw ^^
// emmsan
Svar: Tack! :D
Haha, det hade inte jag velat sitta och höra på bussen.. stackare.. ;p
hoppas du hade det roligt :)
Tackar! =)
fan va kul att du var på blogg awarsd!:)
Välkommen hem!
okej..jag tyckte som sagt inte det var ngn höjdar mascara:P
sv; Ska du säga, söt bild på dig <3
okej :)
puss
sv; Ska du säga, söt bild på dig <3
okej :)
puss
Förstår inte varför jag fastnar för sådana skitprogram egentligen .Kan inte sluta titta och längtar redan till nästa vecka! jag gillar alex, han är juuuuu så läcker =)
Puss
åh låter som en trevlig liten trip :)
love
Svar: Naw tack det är du med Sandra!! Men fy, det är hemskt när man inte har något att göra under långa resor. Min mp3 är min stora räddning!
Vi kan väll fika snart igen så får du berätta om ditt helgäventyr? :) Kram på dig
sv: nice ju:) vad gör du nu då? kramz
haha ååh va rolig hemresan måste varit ;) stackars dig ! jaaa visst vill man bara ha ALLT speciellt Balmain vesten.. den.. den älskar jaaaag!!
vad gör du idag sötnos :D:D
PEACE!!
Ja det var en söt bild hehe. Måste säga att du har grymt fin hårfärg! avis ;)
coolt med mask ! fin blogg:d
Skitsnuyggt med armbanden!
Najs att ni hade skoj!
snygg blogg! :)
Snygging! Hade du trevligt på Blog Awards? Tack för dina kommentarer, du är så himla söt. Fin blogg du har förrästen! Massa kramar
sötis!!
ja alltid lika skoj att göra någon på bra humör :D

