Lovely.

Ännu en dag med klarblå himmel och sol. Jag tror minsann våren börjar titta fram på riktigt nu. Härligt. Torsdag betyder kvällsaktivitet i form av dans med tjejerna och det ska bli riktigt roligt faktiskt. Innan det är dags för lite dans ska jag nog hinna med ett par andra grejer får vi hoppas.
Imorgon fyller världens bästa Ida år, jag har dock ingen möjlighet att träffa henne eftersom hon befinner sig i New York just nu, men någon form av gratulation ska jag nog kunna fixa trots allt.
Det låter bra, ingen kan slå tuppen. Jag var uppe med grannarna jag, hurra.
Jag hade hellre vaknat av en galet bra imitation av Tina Turner!
Tack :) och den klänningen var riktigt nice att ranta runt i till sommarn!"
åh, wow... älskar färgerna i den. Verkligen underbar. Dock har ja lite svårt för sådana långa varianter...
Nej verkligen inte, då blir man ju glad istället för arg.
Du, kommer du ihåg roger som jag jobbar med?? Han har blivit schitzofren, tydligen heter han numera Karl-Jan och tycker om päronlikör, inte alls likt roger som aldrig drack annat än xider förut.
ja visst är dom:) klänningen är riktigt snygg den me:) hur ser dagen ut idag söt? ut ngt i solen?
Jag ÄLSKAR med London:)
Helt underbart..
Fin fin fin!!
Fast, jag hade nog inte passat i en sån..
Japp, det mest oväntade liksom, vem fan byter namn bara sådär? Till Karl-Jan också?? Nja städerskan har vi inte sett här på ett tag, det ryktas om att hon körde på sig själv med sin vaxmaskin när hon "städade" vårt ena förråd härromdagen.. mycket skumt.
Ja, det kan man tro men Roger (eller Karl-Jan) har ingen tv... den tog frugan när dom skilde sig.. så jag vet inte hur det kommer sig att han valde just det namnet.
Hmm aså den enda som varit lite frånvarande är ju Roger, men han och städerskan? Låter som en konstig konstalation.
Vilka härliga färger i den!
Sv; Tack ska du ha, vad snäll du är! :)
Ha en jätte härlig dag ute i vårsolen :)
tack , jo jag sov gott, sov som en gris,
sov du gott själv ?
riktigt rätt om man passar i sånt! inte alla som gör det
tack så mycket :) fin header ;)
Hon tog projektorn och lämnade kvar bioduken, så tragiskt, som om han inte skulle bli påmind nog om henne liksom. Men å andra sidan hade jag och blivit galen om Johan bytte namn till Maj-björn till exempel.
Då hade jag tagit Sido under armen och stuckit som ett bi kan jag lova!
Haha, ouh - i like the dress :)
Jag saknar challe!! Och han med alla hattar, han var cool.
Sv: Ja visst är han världens sötaste :D
Allt bra med dig då?? Ska du hitta på nåt kul idag? :)
tack detsamma ;) alltså den där stjärnhimlen var nog den vackraste jag någonsin sett! Går inte ens att beskriva.. Har aldrig sett liknande vart jag än varit tidigare, men det var väl för att det inte fanns nått ljus någonstans som störde liksom..
hoppas du får en toppendag ;)) kraaaaam
Verkligen big nono på harembyxor. Jag passar inte i såna där långa klänningar heller tror jag, men den där hade väldigt fina färger annars :)
härligt, bra här med :D så himla skönt med lov!
vad tycker du om jeans jackan i inlägget
" jeans jackan som är sötast"
kram
tack allt bra? krams
BARA ETT TIPS
Sugen på att få gratis presentkort rätt ner i brevlådan på en valfri butik? Det finns en ny sida som är mycket lättare att samla ihop presentkort på, man behöver inte alls ha lika många poäng för att få hem presentkort som på övriga sådana sidor (till exempel gratisbio, gratisklader , gratismakeup, gratismode osv)
Passa på att bli medlem nu, sidan har knappt några medlemmar vilket gör det mycket lättare för dig att få flera presentkort.
Bli medlem här: http://www.freestreet.se/?r=87
Jag tycker också det är så snyggt med långklänningar! :)
hej sötnos! klänningen är superfin, men stor i strl, så du tänker på, om du ska ha den :) puss och ha så kul på dansen!
åh så vacker klänning =)
Fin klänning! Jag vill också ha en i sommar, ser så skönt och härligt ut..
Vil oxå ha en långklännning, tyckte den på lindex såg fin ut på tv reklamen men fy va jag misstog mig när jag kom till butiken..Synd! hade vart ett sjysst pris annars...får kolla på asos..=D
sv: ja verkligen! =D
Hoppas du får en bra dag!! Klänningen är jättefin!! Jag längtar verkligen efter sommaren!
tjusigt.. kikade just på en marinblå sommarklänning som är sådär tunn och härlig. köpte den till förra sommaren men har inte använt dem, i år hoppas jag att jag tar mitt förnuft till fånga :)
tack så mkt :D :)
Allt bra? :)
Tack så mycket:D
oh så snygg.
Fin klänning, jag skulle inte passa i en sådan men tycker de är fina :)
Hoppas du har det roligt med dansandet :)
sv: ooohja, det var jätte kul :D
Vad gör du idag? :]
vilken fin
Problemet med så lång klänning är att vi som är lite kortare ser inte längre ut:) hehe men helt fantastisk!
godmorgon princess :) eller god dag haha
sv: yeah ;)
tack så jätte mkt! :)
snygg klänning! :)
visst är dom :)
Grym klänning!
Nice, de blir nog den :)
Fan vilken snygg klänning :)
Jättesöt klänning :)
sv. Nej ellehur :D
Jag tyckte också de var himla snygga, synd bara att man ska ha så breda fötter...
ja visst är dom snygga !
kanon snygg klänning
vilken snygg klänning!
Jättefin klänning :D
ställ gärna en eller fler frågor i bloggen :)!! hade varit hur kul somhelst :)

