Dress Like a Princess - Tailsweep Analytics

Idag gjorde vi Beverly Hills.
















Idag har vi gjort Beverly Hills och satan i gatan vad länge vi har vart borta. Vi lämnade hotellet vid halv tio imorse och kom tillbaka vid halv sju typ.Vi har hunnit med en jäkla massa idag, allt från shopping till plåtande av Hollywoodskylten. Vi har åkt buss runt hela bevvan typ och hoppat av på de ställen som verkat intressanta, exempelvis Beverly Center (ett stor shoppingcenter) där vi spenderade ett par timmar, vi hann även med en sväng på Farmers market innan vi gjorde dagens tabbe. Vi hoppade av på Melrose Avenue, där vi trodde att vi skulle fortsätta vår shopping, men nej nej. Vi hamnade i värsta slumområdet och mötte den ena skumma människan efter den andra. Eftersom inte bussen skulle komma innan en timma senare så började vi gå mot nästa hållplats. När vi insåg att vi hade gått förbi den var det bara att fortsätta mot nästa och när vi kom till den efter X antal kilometers gång kände vi att det var lika bra att fortsätta en bit till, där bestämde vi oss dock för att vänta på bussen och vi var fruktansvärt glada när bussen äntligen anlände för våra fötter hade skav både lite här och där. Uuuh.

Nu är det dags för ombyte och lite sådär, sen drar vi nog iväg till Santa Monica. Wiie.
emmelie - a rainbow in america

hey baby ser ut som att ni har det bra, och farmers market hittade ni till ocksa, tyckte du om den? har ar det kanon varmt och skont, kor stranden nastan varje dag och igar akte vi bat, Im loving it, och kan du tanka dig, we are in the same country lol fast anda sa langt ifran varandra. ta hand om dig nu iaf, kram kram

2009-03-10 @ 04:20:21
Bloggadress: http://www.hawaiiavenue.blogspot.com
Christina

Ah, dit skulle jag nog bra kunna åka också.. Nog när jag såg "The cheesecake factory" i bakgrunden på en bild ;P

2009-03-10 @ 06:04:16
Bloggadress: http://stiini.blogg.se/
anna

Åhh vad det låter härligt! Vaddå avis? =)

2009-03-10 @ 06:59:38
Bloggadress: http://littlemissshopping.blogg.se/
Passepartout

åh vad kul! förutom det där med slummen då.

2009-03-10 @ 09:07:08
Bloggadress: http://passepartout.webblogg.se/
Modell Rose-Marie (Stella)

Modelltävling på min blogg slutar den 16:e. Ifall om du ville vara med i tävlingen att vara modell för en dag.

Du får dessutom prenumerera på min blogg så gör jag på din :) Skulle va kul att kolla in fler bloggar flera gånger.

KRAM!

2009-03-10 @ 10:29:09
Bloggadress: http://modellinglove.blogg.se/
Linnea

Ååh, är det roligt ?? Jag har just bestämtvmej för att nån gång i mitt liv ska jag åka till LA (=

2009-03-10 @ 11:47:57
Bloggadress: http://princessbling.blogg.se/
Camilla

Åh, trevlig läsning.
Kanske mindre roligt att ni hoppade av vid fel busshållsplats, men det hör till. Tur nog va de inga skumma människor som kom fram till er?!

Kraaaam

2009-03-10 @ 12:41:22
Bloggadress: http://xccc.blogg.se/
Mia

Oj, vad läskigt att hoppas av fel sådär. Fast... det hör ju nästan till när man är utomlands :)

2009-03-10 @ 12:59:07
Bloggadress: http://thelifeofmia.blogg.se/
Lovisa

Gaaah va jag är avundsjuk!

2009-03-10 @ 13:26:28
Bloggadress: http://lovejsa.blogg.se/
Niinty

Atja!
Hörde av Johanna att du vunnit en resa, fy faaan vad kul!!!

Jag är sååå avundsjuk!! Ser riktigt härligt ut!!

//ninty

2009-03-10 @ 13:44:05
Bloggadress: http://ninty.blogg.se/
Dena

vad fiiiiina ni är!

2009-03-10 @ 14:11:42
Bloggadress: http://denaz.se
marie

Du är den mest sötaste personen jag känner! Så äre med det :) Vi får leka när du kommer hem igen :) När kommer du hem?!?!?! Saknar dig!

Skulle behöva den där glassen nu, jag har lyckats trilla tillbaka till den förbannade rutan ett igen :( Bara för att glaset rann över.. Suck suck suck, det som gick som en räkmacka?! Varför? Suck..'

Hoppas att du har det underbart i LA, men varför skulle du inte ha det liksom??

KOM HEM NU!!! JAG SAKNAR DIG!

2009-03-10 @ 17:01:27
Bloggadress: http://lundqviist.blogg.se/
adeline

Det ser så mysigt ut, hoppas ni får en fin resa :D

2009-03-10 @ 17:32:35
Bloggadress: http://adelaiide.blogspot.com
LINA

snygg flät i håret får jag säga<3

2009-03-10 @ 17:39:46
Bloggadress: http://missinna.blogg.se/
LINA

snygg flät i håret får jag säga<3

2009-03-10 @ 17:39:52
Bloggadress: http://missinna.blogg.se/
Tessan

Hej på dig, jag har en liten fråga.. Vart finns knapparna Å, Ä och Ö på din Asus dator? Jag har en själv sen i sommras och har fortfarande inte lyckats klura ut det. Tacksam för svar!

2009-03-10 @ 18:10:08
Bloggadress: http://tessanprinsessan.blogspot.com
Hanne

Åhhh det ser så herlig ut! Ha en fortsatt fin reise:)

2009-03-10 @ 18:36:52
Bloggadress: http://hannemylife.blogspot.com
nadia

Åh vad roligt för er! Vad avundsjuk jag är! :}

2009-03-10 @ 19:10:59
Bloggadress: http://zoegaz.blogg.se/
Nicki

jag vill också ut och resa!

2009-03-10 @ 19:29:07
Bloggadress: http://niicki.blogg.se/
Lona

shit ! jag vill med dt :D

2009-03-10 @ 20:50:59
Bloggadress: http://lonatrogen.blogg.se/
Rita

åh, fina foton! =) ♥

2009-03-10 @ 20:58:22
Bloggadress: http://ritas.blogg.se/
JENNY

åååå va roligt!

2009-03-10 @ 23:17:40
Bloggadress: http://jbostrom.blogg.se/
Linnea

åh. Är du i LA nu? jag dör av avundsjuka. Där skulle jag också varit om en månad. Men icke! ha det sjukt bra i alla fall!

2009-03-12 @ 11:32:28
Bloggadress: http://nelsons.blogg.se/



Vad heter du?
Kom ihåg mig?
E-mailadress? (publiceras ej)

Bloggadress eller annan hemsida?






Trackback